Kaufland България и БЧК със съвместна кампания за първия учебен ден

Вече 15 години веригата подкрепя Програма „Топъл обяд“ и ще разположи дарителски кутии в хипермаркетите си в цялата страна

16 Септември 2024 г.
Kaufland България и БЧК със съвместна кампания за първия учебен ден

Със събраните средства хуманитарната организация дарява безплатна топла храна в училище за деца в неравностойно положение.

Снимка: Kaufland България

До 13 октомври клиентите на Kaufland България ще имат възможност да дарят средства за дете в нужда в дарителски кутии, разположени във всички хипермаркети на веригата в страната. Инициативата е част от традиционната дарителска програма „Топъл обяд“ на Българския червен кръст (БЧК), в която Kaufland България се включва за 15-а поредна година. Благодарение на кампанията се осигурява храна за ученици в неравностойно положение.

Традиционната съвместна инициатива с БЧК в полза на Програма „Топъл обяд“ всяка година стартира в Kaufland с откриването на предстоящата учебна година. Със събраните средства хуманитарната организация дарява безплатна топла храна в училище за деца в неравностойно положение – сираци, полусираци, от многодетни семейства или с трайно безработни родители. Според данни на БЧК осигурената подкрепа за децата от уязвимите групи е ключова мярка срещу отпадането им от училище.

Kaufland България е сред дългогодишните партньори на БЧК, а „Топъл обяд“ е една от най-устойчивите програми на хуманитарната организация, която се провежда над 21 години. За целия период на партньорството с БЧК дарените средства от клиенти на Kaufland България се равняват на над половин милион лева.

Вече две години лидерът в ритейла в България подкрепя кампанията на БЧК и в друг период от годината. Това се случва чрез продажбата на детски играчки от собствената марка на компанията Kidland®, реализирана по време на коледните празници.

През изминалата учебна година чрез кампанията и събраните средства са подкрепени близо две хиляди деца в неравностойно положение. От началото на инициативата „Топъл обяд“ до момента са предоставени над 2 млн. безплатни топли обяда на ученици в нужда. Подпомогнатите деца за целия период на програмата са близо 24 000.

Още от

Снимка: Kaufland

Kaufland кани клиентите си да пишат писма за благотворителност

Манди Мур и Хилъри Дъф

Снимка: Getty

Манди Мур и Хилари Дъф откриха празничния сезон

Златка Димитрова и Миро в Дисниленд. Снимка: Instagram

 

Златка Димитрова заведе сина си в Диснилед

Итън и Мая Хоук. Снимка: Getty

 

Итън Хоук призна, че е бил лош баща

Снимка: Асоциацията на Кеймбридж училищата в България

Годишните награди на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България отбелязаха върховите постижения в образователния сектор

Коментари

Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар

Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание.

Виж всички коментари

Вижте още

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

Ръст и тегло на бебето до 1 година

Какви са нормите месец по месец и на какво може да се дължат отклоненията от тях

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

9 ранни признака на аутизъм

Главната задача на родителите е да ги разпознаят

Илюстрация: Guliver / iStock

Здраве

Ужас: детето има глисти

Как да разпознаем паразитите и какво може да направим

По възраст

Дете и Дядо Коледа

Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Не използвайте Дядо Коледа като заплаха

Кои три невинни фрази на родителите за добрия старец всъщност са голяма грешка и не носят ползи на малчугана

Огнен кон - символ на 2026. Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Какво не бива да подаряваме за 2026

В очакване на годината на Огнения Кон, според астролозите

Токсична майка

Снимка: Shutterstock

Да поговорим

7 типа токсични майки, които оставят дълбоки емоционални белези в децата си

Осъзнаването на проблема е първата стъпка към по-здравословен и щастлив живот

Баща и син мерят сили в канадска борба. Снимка: Shutterstock

Образование

Успешното дете: как да го постигнем

Развивайте тези 6 основни качества

Златка Димитрова и Миро в Дисниленд. Снимка: Instagram

 

Заедно

Златка Димитрова заведе сина си в Диснилед

9-годишният Миро разгледа коледно украсения Париж

Итън и Мая Хоук. Снимка: Getty

 

Заедно

Итън Хоук призна, че е бил лош баща

Актьорът разказа, че дъщеря му Мая е имала трудно детство

Жена чете книга с чаша кафе с ръка. Снимка: Shutterstock

 

Семейство на празнична маса с роднини. Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Как да преживеем празниците, без да се изпокараме

Ръководство за оцеляване при срещи с роднини – как да избегнем кавгите