За деня на детето Пловдив кани на Капана Фест

Програмата за деца е от 1 до 3 юни

31 Май 2018 г.
За деня на детето Пловдив кани на Капана Фест

Снимка: Guliver / iStock

Капана Фест и това лято ще събере много малчугани, родители и гости на Пловдив.
От 1 до 3 юни кварталът на творческите индустрии ще бъде шарен, детски и вълшебен.
Седмото издание на фестивала по традиция предлага куп артистични изживявания в направленията Музика, Танци, Занаяти, Работилници, Кино, Литература, Театър и Спорт, но за пръв път обръща такова специално внимание на децата.
Естествено, най-пълна е детската програма на 1 юни, но и следващите два фестивални дни далеч няма да са скучни.

В Литературната зона на фестивала и Зоната за игрално и анимационно кино 1 юни ще предложи редица развиващи и весели неща, като например специална селекция от филми, заснети от деца за деца, и срещи с едни от най-красивите и ценни български детски книги, представени от техните автори на мини-събития, измислени и разработени специално за фестивала.

На 2 и 3 юни може да видите нашумелия  филм на Ясен Григоров „Лили Рибката“ и да се потопите във вълшебството на детската книга на Сотир Гелев „Как Лора се научи да брои до десет“.

Една от 4-те музикални сцени на Капана Фест, Сцена Капана, също предлага специална селекция от музика, танци и театър за деца през всички фестивални дни, а освен това ще има много още развиващи и образователни детски работилници, игри, батути и стени за катерене.

В Базар капана над 120 съвременни занаятчии предлагат впечатляващите си авторски продукти, а голяма част от  тях са предназначени специално за малчуганите. 

И понеже няма щастливи деца без щастливи родители, можете да разгледате пълната програма на Капана Фест Лято 2018 на http://kapanafest.bg/ и да си харесате някое изживяване по ваш вкус

Още от Заедно

Жена чете книга с чаша кафе с ръка. Снимка: Shutterstock

 

Моят път

Бебе с коледно еленче

Снимка: Shutterstock

Първата Коледа на бебето

Хайди Клум и Хенри. Снимка: Getty

Хайди Клум позира със сина си Хенри за корицата на модно списание

Жена чете книга с чаша кафе с ръка. Снимка: Shutterstock

 

Съвременният лукс

Златка Димитрова и Миро в Дисниленд. Снимка: Instagram

 

Златка Димитрова заведе сина си в Диснилед

Коментари

Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар

Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание.

Виж всички коментари

Вижте още

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

Ръст и тегло на бебето до 1 година

Какви са нормите месец по месец и на какво може да се дължат отклоненията от тях

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

9 ранни признака на аутизъм

Главната задача на родителите е да ги разпознаят

Илюстрация: Guliver / iStock

Здраве

Ужас: детето има глисти

Как да разпознаем паразитите и какво може да направим

По възраст

Момиче украсява елхата: Снимка: Shutterstock

Жена чете книга с чаша кафе с ръка. Снимка: Shutterstock

 

Заедно

Моят път

Бебе с коледно еленче

Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Първата Коледа на бебето

Това е незабравим момент, който трябва да запаметите по начин, който дълго след това да ви напомня за този период

Жена носи пакети с покупки. Снимка: Shutterstock

 

Мнение на специалиста

Предпразнична треска

Психолог съветва как да избегнем импулсивните покупки

Мъж и жена в леглото. Снимка: Shutterstock

Здраве

Истина или заблуда: мечтае ли бременната за секс

Тази тема не се обсъжда дори с любимия човек