5 изпитани съвета, които ще ви заредят с идеи
Млади хора на брега по залез. Снимка: Shutterstock
Колкото повече годините напредват, толкова по-трудно изграждаме взаимоотношения – не само романтични, но и приятелски.
В детството това се случва някак естествено. Седите на един и същ чин и вече сте приятели.
Харесвате една и съща рок група. Чудесно, ще имате за какво да си говорите през следващите няколко години.
Обстоятелствата по един или друг начин сближават деца и тийнейджъри, които, попадайки в една и съща среда – било то детска градина, училище, университет или кръжоци по интереси – започват да се сближават.
Приятели се забавляват заедно. Снимка: Shutterstock
1. Основната разлика между възрастните и децата е, че хлапетата не се страхуват от отказ и затова смело поемат рискове.
Възрастният си мисли: „Сега ще кажа нещо глупаво, всички ще си помислят, че не съм на ниво и ще се отдръпнат“.
Докатото детето, особено ако расте в здравословна среда, никога няма да помисли за подобно нещо.
Освен това, за възрастните е по-трудно „свалят маските“ и те неохотно допускат хора да себе си - обновено до 30-годишна възраст всеки вече има опит с неуспешни връзки и токсични взаимоотношения. Раздяла с приятелки и приятели, изневери, предателства - всичко това ни пречи да се отворим и ни кара да мислим, че е почти невъзможно да намерим “достойния“ в зряла възраст.
Приятели се забавляват заедно. Снимка: Shutterstock
1. Помислете защо имате нужда от нови приятели и колко време можете да им посветите. Всяка връзка изисква постоянно внимание - трябва да разберете колко сте готови да дадете. В противен случай ще се окаже, че сте създали куп познанства, но нямате сили или желание да се срещате с тях.
2. Не се страхувайте да бъдете уязвими. Напомняйте си по-често: каквото и да се е случило в миналото ви, вие сте успели да го преживеете и да продължите напред. Това означава, че дори нищо да не се получи с новото приятелство и то да не прерастне в истинска връзка, това няма да е краят на света.
3. Направете първата стъпка. Това е най-трудната част - всички ние ужасно се страхуваме да не изглеждаме глупави или прекалено настойчиви. Запомнете: в действителност хората се грижат само за себе си. Дори наистина да рискувате неразумно с първата крачки, никой няма да запомни това освен вас.
4. Бъдете реалисти: не очаквайте, че нов познат веднага ще стане ваш любим или близък човек. Напълно възможно е връзката ви да остане на ниво добро приятелство. И това е добре.
5. Пазете границите си: може да ви се струва, че за да угодите на някого, трябва да се адаптирате към него. Лоша идея - колкото по-рано другият човек разбере кое е правилно и кое не за вас, толкова по-вероятно е да се роди сериозно приятелство. Човек, който е свикнал да се възползва от другите или не споделя вашите ценности, няма да се задържи дълго до вас.
Работа. Звучи тривиално, но ние прекарваме до 40 часа седмично на работа и постоянно общуваме с колеги. Дори и да работите дистанционно, можете да намерите колега, с когото да си пишете лични съобщения по време на срещи и с когото понякога можете да пиете кафе, когато излезете от вкъщи.
В интернет дори има шеги за „травматична връзка“ – Срещаме и създаваме близки приятелства след провал или токсични отношения с шефа. Общият враг обединява.
Социални мрежи и приложения за запознанства. Те могат да се използват не само за намиране на връзки, но и за приятели – основното е да напишете това в заявката си.
Приятелки отиват заедно на спорт. Снимка: Shutterstock
Ново хоби. Ако имате достатъчно време и отдавна искате да правите нещо – сега е моментът. По този начин не само ще придобиете нови умения, но и нови приятели.
Съседи. Ако сте гледали „Отчаяни съпруги“, знаете, че съседите могат да станат страхотни приятели. Основното е да намерите нещо общо: от любов към кучетата до навика да купувате кафе сутрин и да се разхождате из къщата.
По материали на Parents, Мона Василева
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари