Подходящи игри за дълъг път, в зависимост от възрастта
Дете в самолета. Снимка: Shutterstock
В първата част на материала психолози разказаха как да подготвим детето за пътешествие със самолет - какво да му разкажем за полета, как да го успокоим, ако се разплаче, защо кърменето помага, как да го разсеем и приспим.
Сега продължаваме с други важни детайли – какви игри и забавления да измислим.
Дете играе с камионче в самолета. Снимка: Shutterstock
Трябва да вземете два вида играчки в самолета: определено любимите му и разбира се - нови.
Може да запазите новите в резерв, за да имате коз, когато се умори и започне да капризничи, преди да се отприщи истерията.
Малки масажни топки. Те релаксират добре, когато ги движите по краката и ръцете на бебето.
Малка торбичка или контейнер. Ако я напълните с играчки, зърнени храни, бисквитки, солети с различни размери (не малки!), ще получите домашно приготвена дрънкалка. Съдържанието може да се сортира, изважда, слага на пръстите .. Звукът на такива домашно приготвени дрънкалки е тих, те няма да смущават съседите.
Игри с пръсти: „Пиу-пиу вранке“, „Палечко, къде беше?“ , "Бабо, дай ми огънче ...". Играчките за пръсти могат да станат добри помощници в такива игри.
Стихотворения и детски песнички. Тук родителят трябва да се подготви предварително, да научи нов репертоар.
Сензорни книжки с прозорчета.
Малки колички, фигурки на животни, хора. По-добре е да се купят предварително, тъй като на летището цената на такива комплекти ще бъде астрономическа.
Говорещи човечета и интерактивни играчки с възможност за свързване със слушалки, за да не се смущават другите пътници
Деца гледат на таблет. Снимка: Shutterstock
Пъзели и главоблъсканици, в зависимост от възрастта.
Гатанки (сами си ги измисляме).
Оригами. Децата много харесват домашно приготвени фигурки от хартия, с които могат да играят, да оцветяват и накрая да разкъсат! Остава само да научите това японско изкуство.
Книжките за оцветяване и книжките със стикери винаги спасяват положението. Вземете стикери на любимата тема на детето.
Настолни игри с магнити, за да не се налага да лазите по пода и да ги търсите под столовете на съседите си.
Игри с думи, игри за памет.
Лабиринти, морски шах. Съвременните деца не са пробвали много от тези игри. Пътуването е чудесна възможност да ги научите.
Таблетът е най-популярното занимание за дете в предучилищна възраст. Да, не е много здравословно, но в името на спокойното пътуване можете да направите някои отстъпки.
Дете, което чете книжка. Снимка: Shutterstock
- Възползвайте се от възможността да се разходите из самолета. След като предпазните колани са разкопчани, можете да се разхождате между редовете и да запознавате детето си с нови предмети.
- Гледайте заедно през прозореца, ако мястото ви е до него. Как се променят облаците, над кои държави прелитаме, кои обекти вижда и кои - не?
Интересно е както за деца, така и за възрастни да говорят за това - времето лети по време на такива разговори.
За да се озовете до прозореца, трябва да внимавате, когато купувате билети. След това едва ли ще може да се смените със съседите си.
- Може да тренирате креативност или въображение, като преминете към фантастични ситуации и истории: например, представете си, че детето отива на експедиция до необитаем остров или друга планета. Попитайте го какво би взело със себе си, с какво би летяло/карало, какъв план за действие би измислило. Това е много разсейващо. Ако изградите играта правилно, можете да занимавате детето с нея за няколко часа.
- И накрая, най-очевидното нещо в самолета е гледането на филми заедно по време на дълго пътуване и обсъждането на теми, отговаряйки на въпроса „кой беше прав и кой постигна целта?“.
По материали на Parents, Мона Василева
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари