В различните страни имат някои интересни начини, чрез които да засвидетелстват чувствата си
Пръстените в Индия имат силата да защитят двойката и да насърчат бременността.
Снимка: Shutterstock
Известно е, че японците не са склонни да показват привързаност и любов на публично място, но точно в тази култура е възможно да се намерят някои по-дълбоки символи на вечната любов като подаряването на камелия. Това цвете олицетворява любовта и чакането.
Според една легенда, на остров Хонсу живеела жестока змия, която всяка година искала жертва на момиче. Но Богът на вятъра сложил край на това варварство, като убил с меч змията. Капките кръв оцветили поляната в червено. И така се родили камелиите: с бели цветове и малки червени петънца. Те не губят венчелистчетата си, а падат цели, като по този начин се превръщат в символ на разбитите животи на млади жени .
Друг символ на любовта в Страната на изгряващото слънце са жеравите, които често се появяват в японската иконография като знак на дълголетието и здравето. На младоженците обикновено се подарява гирлянд, направен от хиляда оригами жерави за добър живот и късмет. Освен това се казва, че жеравите са моногамни: те избират един партньор и го запазват за цял живот.
Древната келтската култура е пълна със символи, чрез които населението разказва истории и предава религиозни вярвания, а така също получава сила, плодородие и защита. Короновано сърце, държано между две ръце е келтският символ на вечната любов.
Легендата разказва за трудната любов между двама млади, които са устояли на годините и събитията, за да се съберат отново и да се обичат завинаги. Сърцето символизира любовта, короната лоялността, а ръцете са приятелството и обичта.
Индийският символ на любовта също е свързан с пръстен, но не един и няколко. И не на ръката, а на крака. Тези малки сребърни пръстени се носят от съпругата, като по този начин тя показва, че е обвързана. Пръстените освен това имат силата да защитят двойката и да насърчат бременността.
Символ на любовта е и храната в Индия, тъй като тя демонстрира изобилието и неразривната любов между двама души. На сватби съпрузите си разменят храна и се хранят взаимно, като по този начин показват желание и способност да се грижат един за друг.
Народът на маите е бил много опитен в правенето на бижута. Използвали са метали (като сребро и злато), но също и рядък скъпоценен камък: нефрит. Маите смятали нефрита за свещен камък и за тях той бил символ на вечната любов. С този камък, често комбиниран с раковини, те правели огърлици, гривни, обеци, пръстени и украшения за глава.
Деси Тодорова по материали от Donna moderna
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари