Нормализирането на процесите в тялото по време на пубертета са от изключителна важност за създаването на увереност в растящия човек
Когато говорим за акнето в тийнейджърска възраст, основен виновник за появата му се сочат хормоните.
Снимка: Shutterstock
Добрите родители са онези, които не са забравили какво е да си дете, да си ученик и да си тийнейджър. Опирайки се на нашия собствен опит, можем да вдъхнем на децата си онова спокойствие и увереност, които на самите нас са липсвали и да им помогнем да преминават през нормалните етапи на развитието много по-плавно от нас.
Пубертетът е онзи период от няколко години, в който пухкавите ни и усмихнати деца се превръщат във възрастни. Тази трансформация е свързана с много промени на физическо, емоционално и психическо ниво и като цяло се счита за труден период в живота не само на тийнейджъра, но и на цялото му семейство.
Все пак в наши дни има много задълбочено разбиране на всичко, което се случва в детския организъм, има и много съвети за това как да се подхожда при възпитанието на тийнейджъри, така че спокойно можем да кажем, че сме сред най-подготвените поколения да отглеждаме тийнейджъри.
И все пак, чувствате ли се подготвени да помогнете на децата си (до 18 можем да ги наричаме така, нали ;) да овладеят така омразните на всички пъпки? Ето няколко насоки, за които се допитахме до дермокозметичната компания biotrade, лидери в създаването на продукти против акне:
Нормализирането на процесите в тялото по време на пубертета са от изключителна важност за създаването на увереност в растящия човек и за изграждането на доверие между родители и деца. Тук няма място за шеги, подмятания, ирония или сарказъм, а само за пълно разбиране, подкрепа и обич.
Подходяща серия в такива моменти е Acne out, създадена от българската дермокозметична компания biotrade.
Снимка: biotrade
Счита се, че акнето се причинява основно от няколко фактора, споделят biotrade. Произвежданият в кожата мастен секрет, наречен себум, се влияе значително от хормоните в организма и може да се активизира толкова, че да се появи прекомерно омазняване – състояние, известно като себорея. Тази аномалия, заедно с натрупването на мъртви кожни клетки, води до блокиране на космено-мастните фоликули или иначе казано – каналчетата на порите, в които са разположени и „торбичките“ на мастните жлези.
В резултат на това по лицето, гърба и гърдите избиват гнойни пъпки, които, ако не се третират правилно, минават трудно и оставят белези.
Почистването на лицето е важно и е въпрос на навик.
Снимка: Shutterstock
Когато говорим за акнето в тийнейджърска възраст, основен виновник за появата му се сочат хормоните. Да, те стимулират мастните пори, но не са единствената причина за това дерматологично състояние.
Храната и хигиената в голяма степен оказват влияние на начина, по който „се държи“ акнето. Ето защо, съветват от biotrade, всеки родител е добре да предаде на порастващото си дете навика да почиства всяка вечер лицето си с подходящ за неговата възраст сапун или пяна.
И момчетата, и момичетата трябва да са наясно, че замърсяването от деня ще се запечата на лицата им и още на следващата сутрин акнето ще е възпалено, дразнещо, болезнено.
Тази нова част от дневния режим е добре да се включи още към 10-11-годишна възраст, когато забележите първите по-големи черни точки или пъпки.
След това, в „разгара“ на пубертета към 14-16 години, ползването на серията продукти, предназначени специално за акне, ще спести на децата ви много неприятни моменти на неприемане на собственото си лице и тяло.
Такава серия е Acne out, създадена от българската дермокозметична компания biotrade. Тя е помогнала на поколения тийнейджъри да се справят с акнето и днес е най-продаваната козметика в своята категория в страната.
Създадена от дерматолог, серията Acne out съдържа 9 различни продукта, от които всеки може да създаде своята собствена рутина против пъпки.
Тази серия е помогнала на поколения тийнейджъри.
Снимка: biotrade
Тук може да се избира между три продукта - сапун, активна пяна и гел. Най-общо казано, сапунът е с най-дълбоко почистващо действие, а гелът и пяната са за началните етапи на акне. Пяната е подходяща и за дегримиране.
Почистването е особено важно и е първото, с което децата ни трябва да свикнат. Тази стъпка поддържа кожата им чиста, свежа, без излишно омазняване и без замърсявания, които да запушат порите и да доведат до черни точки, подкожни пъпки и т.н.
Тук, в зависимост от степента на сериозността на акнето, могат да се използват различни продукти Acne Out:
Матиращ тоник, който помага за лекуването на първите единични пъпки, които се появяват още на 12. Употребата му е лесна, два пъти дневно с памучно тампонче се третира само проблемния участък.
Ако кожата като цяло е мазна, лицето се обтрива с тоник два пъти дневно, като ръцете се измиват задължително след това с вода.
Активен лосион Acne Out използват онези тийнейджъри, които имат засилено акне, разширени пори и черни точки. Нужни са само десетина дни редовна употреба, за да се постигне забележимо успокояване и изчистване на кожата от акне, зачервявания, пъпки…
Активен крем Acne Out се препоръчва в случаите на подкожни пъпки, при разширени пори и черни точки. Кремът се нанася два пъти дневно след почистване на лицето.
Третата стъпка е допълваща и я включваме когато акнето вече е овладяно и искаме да запазим резултата за по-дълго. Това може да включва ползването на хидратиращ крем или възстановяващ крем, както и приемът на хранителна добавка с бирена мая.
На финала нека обобщим какво може да помогне на нашите тийнейджъри в борбата с акнето:
Тази двигателна активност може спокойно да практикувате, докато разхождате бебето в количката.
Снимка: Shutterstock
Качествените слънчеви очила и шапка са задължителни под силните слънчеви лъчи както за възрастните, така и за децата.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари